Barcelona naďalej sleduje situáciu Van de Beeka

Donny van de Beek chce túto zimu opustiť Anglický klub Manchester United a kvôli tomu zmenil svojho agenta. O hráča sa už dlhodobo zaujíma Katalánsky klub FC Barcelona.

Donny van de Beek je jedným z hráčov, ktorý v drese Ajaxu Amsterdam ohromil celý futbalový svet, tým, že sa v sezóne 2018/2019 dostal do semifinále Ligy Majstrov. Niektorí hráči tohto mužstva, vrátane spomínaného stredopoliara, neskôr odišli do silnejších klubov. Katalánsky klub FC Barcelona si neskôr k sebe priviezla Frenkiho de Jonga, ale chcela podpísať aj Matthijsa de Ligta a Donnyho van de Beeka.

Stredopoliar nakoniec prestúpil do spomínaného Anglického klubu Manchester United za 39 miliónov eur. Očakávalo sa, že sa stane lídrom stredného poľa pre Red Devils, ale Holanďan je bohužiaľ pre klub veľkým sklamaním. Práve vďaka tomuto by Donny van de Beek mohol skúsiť svoju prácu odvádzať v inom klube.

Van de Beek sa definitívne rozhodol najať si nového agenta a ním je Ali Dursun. Veľkou zaujímavosťou je, že Ali Dursun taktiež zastupuje 24-ročného hráča z FC Barcelona Frenkiho de Jonga. Katalánsky klub FC Barcelona naďalej sleduje situáciu Van de Beeka, ale vzhľadom na svoju finančnú situáciu si nebude môcť dovoliť získať hráča na trvalý prestup. Jedinou možnosťou, ako získať stredopoliara je hosťovanie do konca prebiehajúcej sezóny s opciou na kúpu počas budúceho letného prestupového obdobia.

Foto: twitter.com/UtdFaithfuls