Barcelona pod Xavim ma v priemere vyššiu návštevnosť, ako Guardiola a Enriqué

Pod vedením 43-ročného trénera Xaviho Hernándeza sa klubu v tejto sezóne podarilo obnoviť svoju dominaciu v Španielskom futbale, čo je zrejme aj z aktuálnej tabuľky La Ligy, pričom má Barca na čele osembodový náskok nad rivalom Realom Madrid.

Podľa zistených informácii ma Barcelona v tejto sezóne na Camp Nou v lige priemerne 82 825 tisíc divákov na zápas, čo predstavuje najvyššie číslo v Európe. Na druhom mieste sa ocitol Nemecký klub Borusia Dortmund, kde ich zápasy sleduje v priemere 81 106 divákov a na treťom mieste sa umiestnil Nemecký klub Bayern Mníchov so 75 005 divákmi na zápas.

Najbližší tím v rámci Španielska je náš rival Real Madrid, ktorý v aktuálnej sezóne navštevuje priemerne 56 991 divákov na zápas, čo nie je ani 70 percent celkovej návštevnosti Katalánskeho klubu Barcelony. No treba dať do pozornosti, že štadión Santiago Bernabeu je čiastočne uzavretý z dvôdodu rekonštrukcie.

Catalunya Radio uvádza, že čísla návštevnosti Spotify Camp Nou sú v tejto sezóne vyššie, ako Barcelona dosiahla za čias vedenia Pepa Guardiolu a Luisa Enriquého.

Je pravdepodobné, že ak Barcelona bude naďalej odvádzať takéto výkony, tak to pôjde iba nahor, najmä keď klub skončí s projektom Espai Barça.

Zdroj: barcauniversal.com
Foto: klubfcbarcelona.sk