Barcelona pri odchode Desta ušetrí 11 miliónov eur

Zdieľať:

SPORT tvrdí, že predaj Sergina Desta v lete ušetrí Barcelone až 11 miliónov eur.

Hovorí sa, že 22-ročný hráč je na pomerne vysokej úrovni a keďže jeho prebiehajúci kontrakt sa skončí až v roku 2025, odchod v prebiehajúcom prestupovom období by bol pre klub mimoriadne prospešný. V tomto smere by úspora 11 miliónov eur bola pre tím určite vítaným bonusom.

Zatiaľ čo Destovo hosťovanie v Miláne nevyšlo podľa plánu, bývalý pravý obranca Ajaxu má stále niekoľko obdivovateľov. Tím Eredivisie PSV Eindhoven je údajne v pole position, aby získal 22-ročného reprezentanta Spojených štátov.

Okrem toho prejavili záujem aj OGC Nice a nemenovaný klub Premier League. Na prestupovom trhu zostávajú už len dva týždne a Barcelona zúfalo hľadá riešenie.

Práve teraz je v tíme istý stupeň optimizmu, že by včas zaregistrovali ľudí ako Marcos Alonso a Inaki Pena, čo robí Destov odchod ešte dôležitejším.

“Sledujeme registrácie, sme optimisti. Uvidíme, či sa nám podarí zaregistrovať Marcosa a Iñakiho,“ povedal Xavi na svojej nedávnej tlačovej konferencii.

V súčasnosti, napriek zraneniu Ronalda Arauja a nedostatku pravého obrancu, Xavi nepočíta s Destom, čo stačí na to, aby pochopil, že jeho odchod je toto leto istý.

Zdroj: barcauniversal.com

Foto: football-espana.net