Barcelona prišla o ďalšiu možnosť posilnenia pravej obrany

Katalánsky klub FC Barcelona sa okrem potencionálneho prestupu Bernarda Silvu z Manchestru City sústredí aj na posilnenie krajných obrancov. César Azpilicueta sa rozhodol zostať v Chelsea, a tak v hre zostáva Thomas Meunier a Juan Foyth, no z tohto zoznamu môže byť kľudne zoškrtnuté ďalšie meno.

21-ročný obranca Issa Kaboré strávil uplynulú sezónu na hosťovaní v Ligue 1 a neskôr sa vrátil do Manchestru City. Anglický klub obrancu ponúkol Barcelone, ktorá sama o hráča prejavila záujem. Klub od Barcelony požadoval približne 10 miliónov eur.

Podľa zistených správ od Fabriaza Romana je už takmer jasné, že Barcelona tento prestup nezrealizuje, keďže Fabrizio Romano tvrdí, že Olympique Marseille bolo rýchlejšie a všetky dokumenty na dokončenie prestupu by mali byť schválené. Manchester City si k tejto doložke pridal aj možnosť odkúpenia hráča v budúcnosti.

Výška celej transakcie zatiaľ nebola zverejnená, ale rozhodne je to nižšia cena ako v prípade spomínaných obrancov Meuniera a Foytha.

Katalánsky klub v súčastnosti pracuje na predaji obrancu Sergiña Desta. Američan nemá v úmysle klub opustiť, no Manchester United sa neustále snaží hráča priviesť späť. Podľa zdrojov od Talk Sport sa uvádza, že United je ochotný za hráča zaplatiť okolo 17 miliónov eur, čo sa blíži k 20 miliónom, na ktoré ho Barcelona zhodnotila.

Foto: twitter.com/Fabrizio Romano