Barcelona sa musí rozhodnúť medzi De Ligtom a Christensenom

Denník Sport informuje, že Katalánsky klub FC Barcelona sa bude musieť rozhodnúť pomedzi dvoch hráčov, a to konkrétne medzi Andreasom Christensenom a 22-ročným Matthiasom de Ligtom.

Barcelona chcela Dánskeho hráča získať za každú cenu, a to vzhľadom k bezplatnému prestupu, keďže Dánovi už končí zmluva. Po tom, čo taliansky klub Juventus presunul na prestupovú listinu Holanďana Matthijasa de Ligta, Barcelona pozastavila rokovania o získaní hráča z Chelsea a zamerala sa na De Ligta.

Denník Sport uvádza, že Barcelona sa bude musieť v najbližších dňoch rozhodnúť, keďže Christensen chce definitívne oznámiť svoju budúcnosť už v januári. Podľa denníka mohla Barcelona Christensena získať už minulú zimu, keď ešte pravidelne nenastupoval za Chelsea, no kvôli voľbám v Katalánsku sa tento prestup nekonal a Barcelona siahla po voľnom hráčovi Érica Garcíu.

Teraz je práve ten čas, kedy Barcelona sa bude musieť definitívne rozhodnúť. Ako sme už spomínali, Barcelona mala už v minulosti záujem o oboch hráčov, no najmä o De Ligta. V prípade, že by Barcelona priviedla práve De Ligta, tak by mohla očakávať problémy s platom, samozrejme, len v prípade, ak si hráč svoj plat ponechá… No v prípade získania Christensena, Barcelona by to mala oveľa jednoduchšie. Nehovoriac o tom, že o tohto hráča sa zaujímajú aj ďalšie kluby, ako napríklad: Bayern a Juventus.

Foto: twitter.com/FCBarcelonaFl