Barcelona sa pokúsi predať Coutinha už túto zimu

29-ročný záložník Philippe Coutinho mal v tejto sezóne ďalšie príležitosti, vďaka ktorým mohol ukázať svoje schopnosti v Barcelone. Katalánsky klub za Brazílčana pred pár rokmi zaplatil 120 miliónov eur. Podľa denníku Sport sa Barcelona pokúsi už túto zimu predať tohto záložníka.

Od prepustenia bývalého trénera Ronalda Koemana sa Philippe Coutinho dostal na lavičku striedajúcich hráčov. Zastupujúci tréner Sergi Burjuan mu do dnešného dňa nevenoval dostatok hracej príležitosti. Pravdepodobne ani po nástupu nového trénera Xaviho sa v tejto veci nič nezmení. O jeho odchode sa už hovorilo v lete, no v tom čase neprichádzali žiadne dobré ponuky, a tak sa Koeman rozhodol staviť na neho a pokúsiť sa z neho dostať formu. Pred rokom, kým sa nezranil hrával pravidelne v základnej zostave.

FC Barcelona však nie je spokojná s prístupom hráča. Po návrate Dembélého to Philippe Coutinho rozhodne nebude mať ľahké. Navyše Coutinhou plat je vysoký a práve, preto sa ho klub pokúsi v zime predať. Klub počíta s hosťovaním do Newcastlu, s následnou povinnou opciou na kúpu. Čo sa týka môjho názoru, netreba sa spoliehať len na Dembélého, keďže mu aktuálne onedlho končí zmluva a Barcelona má problémy s ním podpísať novú zmluvu.

Foto: fcbarcelona.com