Barcelona si vybrala 44-ročného manažéra ako náhradu za Xaviho, schválenie od Deca a Laportu

Zdieľať:

Hovorí sa, že meno Roberta De Zerbiho vo vedení Barcelony naberá na sile a ak treba veriť správe od AS, Blaugrana si vybral hlavného trénera Brightonu ako najlepšiu možnosť nahradiť Xaviho.

Javier Miguel píše pre vyššie uvedený portál, že Joan Laporta a Deco sú v synchronizácii a De Zerbi by sa mohol stať trénerom Barcelony po Xavim.

V skutočnosti sa zástupcovia Talianska Edmundo Kabchi a Edoardo Cnajr nedávno stretli so športovým riaditeľom v Barcelone, aby o tom viac ako tri hodiny hovorili.

Prekonanie poslednej prekážky pri dokončení postupu Taliana závisí od výstupnej klauzuly zavedenej Brightonom, ktorá predstavuje približne 10 miliónov eur.

Barcelona medzitým údajne uistila zástupcov De Zerbiho, že ak úspešne zrealizujú tento transfer, tréner Brightonu prevezme kontrolu nad prvým tímom od 1. júla.

Športový manažment si myslí, že De Zerbi sa perfektne hodí k barcelonskému štýlu, podobne ako Pep Guardiola. Manažér Manchestru City dokonca ocenil Brighton ako jeden z najlepších tímov na svete v presúvaní lopty od brankára do útočnej tretiny.

Čo sa týka Barcelony, 44-ročného manžéra pozorne sledujú, pretože sa zameriava na mladých hráčov, ako napríklad priviesť Ansu Fatiho. Ak sa De Zerbi dohodne na odchode z Brightonu, je tu šanca, že by sa mohol pripojiť k Barcelone. Rokovania však môžu byť náročné, keďže má zmluvu s Brightonom do roku 2026.

Za posledných pár dní sa zoznam, ktorý Barcelona vytvorila v súvislosti s náhradou Xaviho, skrátil z jedného alebo druhého dôvodu. V každom prípade sa zdá, že De Zerbi je ten, kto má podporu vedenia a ešte sa uvidí, ako Taliana tento záujem zaujme.

Zdroj: barcauniversal.com

Foto: football365.com