Barcelona môže ukončiť ligovú sezónu vo veľkom štýle

Či už kritika na Xaviho a aktuálnu Barcelonu stále neutícha alebo ustupuje, vyzerá to, že na konci tejto sezóny v španielskej La Lige budeme mať veľkú šancu na ukončenie sezóny s minimálne 100 bodmi. Cesta je, však, ešte dlhá a nevyspytateľná, no nie nemožná.

Po včerajšom šlágri proti Atléticu Madrid si vezieme z Wanda Metropolitano cenné 3 body. K tomu druhý Real zakopol proti Villarealu a my sme sa vzdialili o 3 body, ktoré nás dostali na úroveň 41 bodov za 16 zápasov. Blaugranas v tejto sezóne vyzerajú na španielskej pôde sľubne a toto potvrdzuje aj štatistika, ktorá hlási, že Barcelona je len so šiestimi gólmi najmenej inkasujúcim tímom zo všetkých top 5 najlepších líg v tejto sezóne. Ako sa hovorí: “Dobrý útok vám vyhráva zápasy, no obrana tituly.

V prípade, ak by Barcelona vyhrala ďalšie 3 zápasy, v ktorých našimi oponentmi budú Getafe, Girona a Betis, sa Barcelona dostane na hranicu 50 bodov do 20 – teho kola Primera División. Tieto čísla by Barcelone umožnili matematicky prekonať hranicu 100 bodov, ktorú Barcelona prekonala len pod Titom Vilanovom.

zdroj: Mundodeportivo.com

foto: Mundodeportivo.com