Bez Lewandowskeho na dlho

34 – ročného poľského kanoniera uvidíme v La Primera División až 29. januára v katalánskom derby proti Girone. Katalánsky veľkoklub neuspel s odvolaním na arbitrážny súd a Barcelona si musí poradiť bez svojej asi najväčšej hviezdy na dlhšiu dobu.

Píše sa 8. november a FC Barcelona hrá na pamplonskom El Sadar proti domácej Osasune. V 11. minúte zápasu 34 – ročný strelec inkasuje žltú kartu za faul na Nacha Vidala, no o 19 minút neskôr dostáva, uznajme, že zaslúžene červenú kartu za škaredý zákrok na Davida Garciu.

S verdiktom 38 – ročného a v katalánskej metropole nie populárneho Jesusa Gila Manzana je poliak nespokojný a neodpustí si po ceste do spŕch kontroverzné gesto, v ktorom dáva na javo, že si myslí, že je hlavný arbiter pod vplyvom omamných látok. Robert si mal poťukať po nose a tým dať najavo, o akú “drogu” by sa jednať mohlo. Týmto gestom si, veru, poľský reprezentant vôbec nepomohol.

FC Barcelona sa opakovane odvolávala proti 3- zápasovému banu Roberta Lewandowskeho, no neúspešne. Včera, 23 . decembra 2022, Tribunal administrativo de Deporte alebo jednoducho španielska futbalová arbitráž zamietla posledné odvolanie z Katalánska a klub culés si bude musieť minimálne do konca januára poradiť bez prestížnej posily z nemeckého Bayernu.

zdroj: mundodeportivo.com, 90. min, FootballEspana.com
foto: mundodeportivo.com