Busquets blízko veľkému míľniku

Náš prvý kapitán Sergio Busquets by mal čoskoro hrať svoj 700. zápas za Barcelonu. Delí ho od toho už len doslova pár zápasov.

34-ročný rodák z katalánskeho Sabadellu si za chvíľu oblečie červeno – modrý dres po 700. krát v kariére. Aktuálne je Sergio na úrovni 698 zápasov za Barcelonu a otázka znie, že kedy oslávi náš kapitán toto jubileum a či si k tomu dopomôže dnes proti madridskému Atléticu.

Odpoveď nie je až tak jasná, ako by sa na prvého kapitána a piliera základnej zostavy pozdávalo. Podľa viacerých španielskych zdrojov by mal dnes tréner Xavi siahnuť na úkor 34-ročného Busquetsa po Frenkiem De Jongovi, ktorý by ho mal dnes zastúpiť. Aj keby sa dnes Xavi rozhodne vystriedať holandského stredopoliara za Busquetsa v priebehu zápasu, nebolo by možné toto rátať ako “plnohodnotný” zápas, ktorý by Busiho priblížil k jeho miľníku.

Väčšiu šancu dostane katalánec v španielskom superpohári v Saudskej Arábii, v ktorom Blaugranas nastúpia 12. januára a potencionálne v ňom odohrajú 2 zápasy, ktoré by Sergia dotlačili k tomuto famóznemu číslu, ktoré svojou výškou reprezentuje lojalitu ku klubu, konzistenciu a vytrvalosť. Busquets by sa tak stal v poradí tretím hráčom, ktorý za Barcelonu odohral najviac zápasov v histórii. Pred ním sa nachádza Leo Messi so 778 zápasmi a druhý je terajší tréner Xavi so 767 zápasmi.

zdroj: Mundodeportivo.com

foto: Mundodeportivo.com