Busquets: Tento tím dal Španielsku opäť nádej

Zdieľať:

Busquets hovoril pre FIFA pred pokusom vyhrať svoje druhé majstrovstvá sveta za Španielsko v Katare.

 

Busquets o tom, čo si myslí o momentálnej sile mužstva:

Myslím, že je to veľmi dobré. Sme pomerne mladá skupina, ale máme aj niekoľko skúsených hráčov, ako som ja. A myslím si, že je to veľmi dobrá zmes, každý pozná svoju úlohu a každý v tíme chce zohrať svoju úlohu a niečo do tímu priniesť. To nás robí veľmi konkurencieschopnými. Mladší hráči majú chuť hrať, majú veľké ambície a sú ochotní učiť sa zo skúseností, ktoré vám tieto turnaje dávajú, so skúsenejšími hráčmi, ktorí ich už hrali a vedia im poradiť.”

Očakávanie pred MS vo futbale:

Vždy máme veľké očakávania, pretože španielski priaznivci od nás vždy očakávajú, že budeme najlepší a myslím si, že to tak má byť. Mali sme jednoznačne veľmi dobré obdobie, keď sme vyhrali dve majstrovstvá Európy a svetový pohár a potom sme boli viackrát sklamaní. Myslím si však, že sme ľuďom opäť dali nádej a opäť sa o to zaujímajú. Som si istý, že naši súperi nás budú rešpektovať a naši fanúšikovia nás budú podporovať, takže dúfame, že všetko pôjde fenomenálne. Dúfame, že budeme môcť hrať podľa nášho štýlu, ktorý nás sem priviedol na majstrovstvá sveta a dúfam, že naplníme očakávania všetkých“.

Aké to bolo hrať s Xavim a Iniestom:

“Áno, samozrejme. Hra s najlepšími hráčmi na svete vás núti rásť a učiť sa a vedie vás k jedinečným zážitkom. Mal som to šťastie urobiť to a dosiahnuť úspech. Vieme však, že vyhrať je veľmi ťažké, iba jeden tím a niekoľko hráčov nakoniec vyhrá. Mal som to šťastie, že som to zažil. A som veľmi šťastný a vďačný. Teraz sa teším aj z mojich tímových kolegov, aj keď sú mladí, určite z nich budú skvelí hráči – najlepší na svete.”

Je na teba väčší tlak, keď si kapitánom?

“No tlak ma sprevádza celú moju kariéru. Keď hráte za elitné tímy ako španielsky národný tím, alebo za klub, ako je Barca, každý deň je novým testom. Každý deň musíte podávať výkon na vysokej úrovni. Vaša kariéra musí byť bezchybná. Myslím, že som to vedel veľmi dobre zvládnuť. Preto som tu, preto som mal takú dobrú kariéru.”

 

 

 

zdroj: Fifa

foto: marca