Cesc Fàbregas: Nemyslím si, že Messiho návrat je možný

35-ročný záložník Cesc Fàbregas bol hosťom v programe RAC1 „tu diras“,  kde porozprával o záležitostiach týkajúcich sa Katalánskeho klubu FC Barcelona.

Tréner prvého tímu Xavi Hernández
“Možno prevzal prvý tím Barcy skôr, ako som čakal, ale nepochybne je veľmi dobre pripravený. Je to stále ten istý Xavi, ktorý mal najprv veľký vplyv na výkon tímu ako futbalista a teraz ako tréner.”

Zápas proti Bayernu Mníchov
“Prvý polčas Barcelony bol veľmi dobrý. Som presvedčený, že mužstvo je na dobrej ceste začať proti takýmto súperom vyhrávať. Či ma šancu vyhrať Ligu Majstrov? Nič sa nedá vylúčiť.”

Marcos Alonso
“Je to futbalista, ktorý veľmi dobre strieľa priame kopy. Dúfam, že na to bude mať veľa príležitosti. Celý Barcelonský tím je veľmi silný, Xavi má vyrovnaný káder s cennými náhradníkmi.”

Gerard Pique a Jordi Alba
“Nie je ľahké prijať zmeny v hierarchii. Určite sa im bude ťažko pozerať na zápasy z lavičky a na druhý deň budú trénovať s hráčmi, ktorí na zápas nenastúpili a nereagovali ako hráči základnej zostavy.”

Lionel Messi
“Nemyslím si, že jeho návrat je možný. Všeto závisí od ochoty klubu urobiť to. Nakoniec sa musia rozhodnúť Barca a Leo. Určite by to bol pre neho skvelý koniec kariéry. Nemôžem o ňom nič zlé povedať po tom, čo som s ním zažil. Je to skvelý človek, veľmi rešpektovaný v šatni. Mať ho v tíme zaručeje trofeje.”

Stať sa trénerom Barcelony v budúcnosti
“Nemôžem povedať, že by som o tom nesníval, ale najprv ma čaká veľa práce, aby som dokázal splniť túto výzvu.”

Foto: marca.com