Chelsea a Manchester United sledujú situáciu Ronalda Arauja

Ronald Araujo je jedným z hráčov prvého tímu FC Barcelona, ktorý do dnešného dňa nepredĺžil svoju aktuálnu zmluvu, ktorá mu končí v roku 2023. A práve vďaka tomuto sa o jeho prácu začínajú obzerať aj iné kluby.

Vedenie Katalánskeho klubu FC Barcelona neustále pracujú na posilnenie klubu a predĺžení zmlúv s hráčmi, ktorí sa už nachádzajú v kádri. Jedným z ďalších krokov je predĺženie aktuálnej zmluvy s Gavim a Ronaldom Araujom.

Uruguajčan sa stal v minulej sezóne lídrom defenzívy Barcelony. Jeho zmluva vyprší v roku 2023 a samotný hráč ma záujem podpísať novú zmluvu no za lepších podmienok ako ma dnes. Obranca v Barcelone je jedným z hráčov, ktorý ma najnižší plat. Aby mu Barcelona mohla zlepšiť podmienky bude musieť vyčistiť svoje financie.

Pokiaľ Araujo nepodpíše z Barcelonou novú zmluvu, jeho situáciu budú sledovať ďalšie kluby, ktoré sa budú zaujímať o jeho služby. Aktuálne sa o jeho služby zaujímajú Chelsea a Manchester United.

Foto: fcbarcelona.com