Clement Lenglet: Messi je výnimočným hráčom

Clement Lenglet počas tlačovej konferencii pred zápasom medzi Francúzskom a Islandom jasne hovoril o aktuálnych informáciach svojich krajanov Ousmane Dembélé a Antoine Griezmann. V konferencii taktiež pochválil aj Messiho.

Dembélé:
“Ak má potrebnú kontinuitu hry, myslím si, že má všetke vlastnosti, ktoré potrebuje na to, aby sa vrátil do Francúzskeho mužstva. Bol parádne pripravený na zápas, ale znova sa zranil. Nedávno dostal červenú kartu, ktorá mu brani ďalej hrať. Osmane Dembélé je hráč s veľkým talentom, je nepredvídateľný, ale potrebuje viac komunity, aby dal zo seba to najlepšie.”

Griezmann:
” Stretávame sa spolu každý deň. Griezmann v Barcelone je šťastný. Rád vtipkuje a to sa v Barcelone nezmenilo. Musíme všetci pochopiť, že Barcelona hra úplne v inom štýle ako Atlético. Tvrdo pracuje pre tím a pomáha nám s jeho talentom a odhodlaním. Podarilo sa mu už zaznamenať tri krásne góly, a je druhým najlepším strelcom tímu. Podľa môjho názoru neexistuje nič iné ako prípad Griezmann. “

Messi:
“Počas tréningu je často žolík… Messi je výnimočným hráčom, jeden z tých čo robia rozdiel. Vie sa inteligentne postaviť a tiež si chrániť loptu. Dokonca ani ja mu ju neviem vziať. Pravdou je, že trpíme každý deň výcviku, ale sme radi, že Messi je s nami.”

Ansu Fati
” Je veľmi talentovaný na svoj vek. Vďaka nemu neboli niektorí hráči prítomní a hoci rytmus zápasov a tréningov nebol pre neho ľahký. Ak sme ho videli na ihrisku tak sa mu darilo veľmi dobre. Je to futbalista budúcnosti, ale aj náš spoluhráč vo veku 16 rokov. ”

Pique:
“Je veľmi príjemné hrať s ním každý deň. Je to naozaj skvelý človek.”

zdroj www.fcbarca.com
foto www.as.com