Dani Alves: Opäť sme sa stretli po toľkých rokoch

Zdieľať:

Po včerajšej výhre sa pred média postavil aj 38-ročný hráč Dani Alves, ktorý sa vďaka svojmu strelenému gólu stal najstarším hráčom FC Barcelona  v histórií, ktorý strelil gól.

Dnes si strelil gól, pripísal si asistenciu a dostal si červenú kartu. Bol to okrem tejto karty tvoj vysnívaný návrat na Camp Nou?
“Povedzme, že áno. Dnešok bol výnimočný. Opäť sme sa stretli po toľkých rokoch a toľkých nových skúsenostiach. Návrat na Camp Nou pre mňa znamená veľa. Napriek karte som plný emócií po tom, čo som sa mohol opäť stretnúť s týmito fanúšikmi a užiť si všetky tie úžasné veci. Dnes sme videli „veľký zápasový deň“. Budeme bojovať stále. Chceme, aby sa Barca vrátila na svoje miesto.”

Na, čo si myslel pri oslave gólu?
“Dokázal som sa spojiť s ľuďmi a zdôrazniť, že sme Barca, ale nielen vtedy, keď vyhráva a vyjdeme na ulicu oslavovať. Barca už nejaký čas neprežíva najlepšie obdobie v histórii, no my sme stále Barcou. Potrebujeme sa cítiť súčasťou toho všetkého. Barca je teraz vo výstavbe a prestavba nie sú len krásne veci. Musia tam byť aj tieto negatívne prvky. V takýchto chvíľach musíme byť jednotní. Ak naozaj cítime tieto farby a históriu, musíme byť silne zapojení. Chcel som, aby ľudia pochopili, že sme spolu v dobrom aj v zlom.”

V prvom polčase si vlastne hral v strede poľa…
“Futbal sa mení a my sa tomu musíme prispôsobiť. V takýchto situáciách je vidieť inteligenciu. Musíte pochopiť, čo si daná hra vyžaduje, kde hľadať priestor, ako sa postaviť… Nepovažujem sa len za športovca a profesionálneho futbalistu. Najviac z všetkého milujem futbal a taktiku. V konečnom dôsledku ide vždy o to isté, čo si hľadá priestor. Musíte pochopiť, ktorý spoluhráč by mal dostať loptu či ma dostatok priestoru alebo sa môže otočiť. Veľmi ľahko sa adaptujem na novú pozíciu. Futbal som sa neučil tak, že som hral správne v strede a teraz mám pocit, že sa všetko vracia na začiatok.”

Barcelona bola v poslednom čase obviňovaná, že nevyhráva veľké zápasy. Dnešné stretnutie malo taký význam. Tušil si, že dnes mužstvo dokáže vyhrať?
“Bez pochýb. Vždy to začína porozumením si na každej úrovni: hráči, personál, fanúšikovia… To generuje energiu, vďaka ktorej neskôr na ihrisku vyjde všetko. Ukázali sme, že sa nevzdávame. Hrali sme veľmi dobre v defenzíve. Futbal sa môže zmeniť, ale v Barcelone musíte vždy rešpektovať loptu a rozdávať fanúšikom radosť. Už veľakrát sme ukázali, že, keď je Camp Nou s fanúšikmi „pocit“, vzniká veľká sila, ktorej súperi ťažko odolajú. Bola to pre nás výzva, no prijali sme ju a dali sme na ňu odpoveď. Barca je stále Barca, musíme sa pozerať dopredu a túžiť po veľkých veciach.”

Dnes si strelil gól, vďaka ktorému si sa stal najstarším strelcom v histórii Barcelony…
“Áno… To povedali (smiech). Naozaj cítim, že toto je môj najlepší moment, pokiaľ ide o túžbu hrať a hrať. Teraz zbieram plody svojej kariéry, v ktorých som sa staral o seba, svoje zdravie, bol som profesionál. Vek je len číslo, najmä ak si vážite svoje povolanie. Dnes pred zápasom som bol v rovnakom strese ako v prvý deň! (smiech). Uvedomil som si, že stále „žijem“ a opäť budem hrať na Camp Nou! Táto energia vždy prináša dobré výsledky. Nestrácajme túto jednotu a budeme veľakrát šťastní ako dnes.”

Zdroj: fcbarca.com
Foto: twitter.com/Barça Universal

Peter
Sledujte ma