Dani Alves: Teraz musíme bojovať až do smrti

Dani Alves vo včerajšom zápase proti Real Sociedad odohral 66. minút, kde neskôr musel ihrisko opustiť kvôli zraneniu.

Čo po dvoch prehrách v rade znamená toto víťazstvo pre tím?
“Sezóna sa blíži ku koncu. Zostáva už len pár finále, no nemôžeme spomaliť. Musíte vedieť trpieť. Keď jeden trpí, druhý je šťastný. Vedeli sme, že to bude veľmi ťažký zápas. Súperi sa tlačia veľmi vysoko. Museli sme sa im prispôsobiť. Toto sú veľmi dôležité tri body.”

Xavi na nedávnej tlačovej konferencii povedal, že tímu chýba viera. Ako to bolo dnes?
“Všetko je to o bojovnosti. V tejto sezóne sme zažili niekoľko vzostupov a pádov. Vodca mohol získať značnú výhodu. Toto je realita. Teraz sa snažíme prebudiť súťažného ducha v tíme. Mali by sme bojovať o, čo najvyššie priečky. Teraz je aj s týmto tímovým duchom a kvalitou trochu neskoro. Teraz musíme bojovať až do smrti, aby sme sa kvalifikovali do Ligy Majstrov.”

Ako sa cítiš po tomto zápase?
“Cítim sa dobre. Prednedávnom som mal úraz a nemohol som naplno trénovať s klubom. Teraz chcem bojovať o Ligu Majstrov. Samozrejme, nie sme spokojní s druhým miestom, ale musíme oň bojovať.”

Foto: twitter.com/adil