Dani Alves: Vybojovali sme tri body a tešila nás hra

Dani Alves sa vrátil na ihrisko po tom, čo bol suspendovaný na dva ligové zápasy. Brazílčan po zápase sa zúčastnil krátkeho rozhovoru pre BarçaTV, kde  priznal, že sa na návrat na ihrisko veľmi tešil.

Nehral si cez niekoľko týždňov, určite si sa nevedel dočkať návratu.
“Áno, túžil som po tom. Chcel som znovu hrať so spoluhráčmi. Zostal som bokom na niekoľko zápasov, ale pracoval som, aby som po návrate do hry bol na úrovni ostatných hráčov. Nakoniec sme dosiahli to, čo sme chceli. Vybojovali sme tri body a tešila nás hra. To bol zápasik.”

To je ďalší zápas, v ktorom ste strelili štyri góly. Myslíš si, že podávate zodpovednú hru? Teraz môže byť už iba lepšie?
“Taký je cieľ. Musíme dobre pracovať a mať jasne ustanovené nápady, myšlienky. V tomto klube, nás zaväzuje pevný štýl, ktorý treba brániť. Musíme mať loptu pri nohe a kontrolovať zápas, vytvárať si veľa príležitosti a zabávať divákov. Oni sú adaptovaní na klub, ktorý bojuje, ktorý sa teší futbalom a dobre sa cíti na trávniku. To všetko je ovocím ťažkej práce a zaangažovanosti. Cieľom bolo získanie ducha klubu.”

Čo vravíš na Pedriho? Ako sa k nemu správa Camp Nou? Videl si niekedy niečo podobné?
“Vyzerá to tak, že som mal príležitosť hrať už s hráčmi na takej úrovni [hahaha]. Hrajúc s nimi mohol som sa tešiť futbalom a teraz, ako na margo Pedriho vidím niečo podobného. [Prichádza Memphis] Prečo si tak vážny? [Dani]  Daj mi chvíľku! To je niečo krásne, že môžem znovu všetko zažívať. Fanúšikovia na Camp Nou vlastne robia to, že môžeme sa tešiť z hry a my zas túto radosť dávame týmto fanúšikom.”

Foto: twitter.com/FCBarcelonaFl