Daniel Enriquez: Luis Suárez vie, že bude písať históriu v Atléticu

Daniel Enriquez je muž, ktorý práve on priviedol v 12tich rokoch Luisa Suareza do Nacional Montevideo.
Pre denník AS poskytol menší rozhovor, v ktorom chválil Luisa.

Ako ste sa stretli so Suarezom ?
“V roku 2020 som bol koordinátorom mládežníckej divízie Nacional. Do tímu U-14 sme priviedli 12-ročného Luisa. Mnoho členov tohto tímu bolo potom povýšených do seniorského tímu. Bola to taká dobrá generácia, že si nie som istý či už niekto príde ďalej.”

Aký bol Luis ?
“Hral v strede útoku, bol štíhli… Nehral v prvej zostave, nahradzoval ostatných chalanov. Už práve vtedy bolo zrejmé, že má víťaznú mentalitu a temperament. Takéto črty mladých futbalistov ich nútia veriť, že to dotiahnu ďaleko.”

Sníval o hraní v Španielsku ?
“Vždy nám hovoril, že bude hrať za Barcelonu, pretože sa tam bude sťahovať jeho priateľka a chce sa k nej pridať. Nakoniec sa mu tam podarilo dostať.”

Čo si myslíte o jeho klubovej zmene ?
“V Barcelone dával góly, veľa behal a dával zo seba maximum. O jeho odchode nastal rozruch, ale som hrdý na to, čo urobil pre Barcelonu. Mrzí ma, že tam nemôže pokračovať v hraní, ale taký je už futbal.”

Čo si myslíte, ako sa adaptuje v Atléticu ?
“Luis bol vždy futbalistom so štýlom, ktorý sa viac hodil k Atléticu ako k Barcelone. Pred 20 rokmi som mu povedal, že Rojiblancos je skupina pre neho. To sa ukázalo, ako pravda pri pohľade na zápas proti Granade. Vie, že v tomto klube si ešte zapíše históriu.”

Podarí sa Vám s ním vyhrať Ligu Majstov?
“Nepochybujem o tom, že je to u Suareza dosiahnuteľné, ale obľúbencov je viac. Luis má 3-4 roky na to, aby hral na najvyššej úrovni- Je ako býk, zdravý a silný.”

Takže podľa Vás dosiahne teraz svoj vrchol?
“Pamätám si, že, keď sa sťahoval do Barcelony, mali sme pochybnosti, že by to tam zvládol, pretože sa podľa nás viac hodil k Atléticu. Povedali sme mu to aj pri prestupe do Premier League. Odpovedal, že Tevezovi sa v Anglicku darilo výborne, takže to urobí taktiež. Atlético je ideálne pre Luisa.”

zdroj www.fcbarca.com
foto www.as.com