David Villa: Barça musí vždy bojovať o všetko

Bývalý hráč Katalánskeho klubu FC Barcelona David Villa poskytol krátky rozhovor pre Cadena SER.

Barça Xavi
“Vyzerá to dobre. Už v predchadzajúcej sezóne bolo vidieť pozitívne veci. Prestupy posilňujú tím po niekoľkých rokoch, ktoré pre Barçu neboli dobré. Ako fanúšik si užívam zápasy Barçy a dúfam, že to bude dobrá sezóna. Barça musí vždy bojovať o všetko bez ohľadu na mená v kádri.”

Súboj o Majstra
“Átlético sa bude počítať do boja. Chcel by som aj zvonku vidieť v závere trochu viac napätia. Liga sa práve začala a stále je o, čo hrať. Bojovať bude viac tímov.”

Robert Lewandowski
“Je jedným z najlepších útočníkov posledných rokov. Adaptácia je vždy nevyhnutnosťou, ale talent, ako on by mohol hrať kdekoľvek. Má toľko talentu, kvality a skúsenosti, že nech adaptačný proces trvá akokoľvek dlho, zvládne to.”

Odborná práca v televízii
“Ľudia na mňa stále s láskou spomínajú. Som rád, že si ma pre takéto veci pamätajú. Chcem cez šport zažiť nové dojmy, ktoré som, ako futbalista nemohol cítiť. Je to iný uhol pohľadu, iná stránka futbalu, ale páči sa mi to.”

Nominácia hráčov Luisa Enriqueho
“Existuje veľa hráčov ako Lago Aspas, ktorí zaznamenavajú dobré výkony. Počet hráčov je však obmedzený a my musíme veriť výhercovi. Vie, kto by mal ísť na majstrovstvá sveta. Povedie nás na svetovom šampionáte. Musíme ho podporovať v jeho rozhodnutiach. V Španielsku je veľa talentov a Luis Enrique vidí každého a nemá žiadne výčitky s tým, že zavolá nejakého hráča.”

Foto: twitter.com/Barça Universal