Decove vyhlásenia, po ktorých fanúšikovia Barcelony volajú po jeho vyhodení a následkoch

Je to kvôli vyjadreniam, ktoré v Portugalsku urobil pre Nascer do Sol a vyjadril sa k aktuálnym záležitostiam Blaugrana.

Počas rozhovoru tvrdil, že Barcelona sa potrebuje vzdialiť od myšlienky hry, vďaka ktorej bola doteraz taká úspešná.

„Nové smerovanie je nevyhnutné a prezident v tom so mnou súhlasí. Je potrebná hlboká zmena. Existuje metóda, ktorá je vyčerpaná,“ povedal, ako priniesol Sport.

“Musíme nájsť niekoho, kto sa raz a navždy rozíde s minulosťou a posunie sa smerom k novej paradigme.”

Ďalej uviedol, že práca, na ktorú sa momentálne ujíma, nie je pre potenciálnych manažérov až taká atraktívna.

„Máme vážny finančný problém a to bol jeden z dôvodov, prečo ma najali. Nemáme peniaze na investície, ktoré robia iné miliónové kluby a ktoré odrádzajú každého trénera. V tejto chvíli tieto prostriedky nemôžeme poskytnúť.”

Jeho komentáre, v podstate tvrdiace, že Barcelona by mala zanechať myšlienky, na ktorých boli postavené ich tri najväčšie éry, so sebou prirodzene priniesli hnev zúrivosti od Cules.

Deco odvtedy povedal pre Catalunya Radio, že jeho slová boli nepochopené, a keď hovorí o modeli a paradigme, tvrdí, že to súvisí s finančnou krízou v klube a so spôsobom náboru. Okrem toho Nascer do Sol zverejnil poznámku redaktora, v ktorej sa hlási k plnej zodpovednosti za „nedorozumenie“.

Nedávne správy z El Desmarque tvrdia, že Deco teraz pošle správu cez oficiálne kanály klubu, aby objasnil svoje vyhlásenia.

Je to určite zvláštny príbeh, keďže portugalčina je rodným jazykom Deca a rozhovor bol vedený v portugalčine. Jeho slová sú verejné už niekoľko dní, no katalánske médiá ich prevzali len nedávno a zdá sa, že až teraz boli stiahnuté.

Bolo by bežnou praxou, že by Deco alebo Barcelona dostali rozhovor pred alebo počas jeho zverejnenia, a je zvláštne, že sa tak nestalo alebo nedorozumenie nebolo predtým označené.

Zdroj: football-espana.net

Foto: fcbarcelona.com