Deväť debutantov počas Xaviho pôsobenia

Počas pôsobenia Xaviho Hernándeza, ako trénera prvého tímu FC Barcelona debutovalo až 9 hráčov z La Masie a Barça Atlétic. Dvaja hráči už klub opustili. Oficiálna stránka Katalánskeho klubu FC Barcelona predstavuje zoznam každého jedného hráča, ktorý pod vedením Xaviho debutoval.

Ilias Akhomach
Svoj prvý zápas za Katalánsky klub FC Barcelona odohral ešte v minulej sezóne, keď mal iba 17 rokov. Útočník nastúpil na derby s Espanyolom, kde odohral celý prvý polčas s číslom na drese 37. Celkovo odohral tri stretnutia.

Ferran Jutgla
Ďalším debutantom bol Ferran Jutgla, ktorý nastúpil na ihrisko taktiež v minulej sezóne proti Osasune. Po veľmi úspešnej sezóne v Barçe Atlétic bol predaný do Club Brugge.

Álvaro Sanz
Sanz debutoval na Malorke v minulej sezóne, keď na ihrisko nastúpil miesto Nica Gonzáleza, aby vytvoril stred poľa spolu s Frenkiem de Jongom a Riqui Puingom. Celkovo za prvý tím FC Barcelona odohral štyri zápasy.

Estanis Pedrola
Pedrola nastúpil za Akhomacha v rovnakom zápase ako Álvaro Sanz, Mallorca.

Mika Mármol
Ide o posledného z debutantov v sezóne 2021/22. Svoje prvé minúty získal 15. mája proti Getafe, kde nahradil obrancu Alejandra Baledeho. Mike 30. augusta odišiel z Barçy Atlétic do FC Andorra Gerarda Piquého.

Héctor Bellerín
Bývalý hráč La Masie, ktorý sa do klubu vrátil po 11-ročnej absencii sa preslávil v Arsenale a svoj debutový zápas zažil na pôde Cádizu. Aktuálne za prvý tým FC Barcelona odohral 321 minút.

Iñaki Peña
Rezervný brankár Katalánskeho klubu sa do Barcelony vrátil po roku na hosťovaní v Galatasaray. Svoj prvý štart za Barçu zažil v Lige Majstrov proti Viktórii Plzeň.

Marco Casadó
Hráč Barçy Atlétic Marco svoj debut zažil taktiež v Lige Majstrov proti Viktórii Plzeň.

Chadi Riad
Maročan sa stal deviatym a doteraz posledným nováčikom Xaviho éry. Stredný obranca je pravidelnou súčasťou Barçy Atlétic pod vedením Rafu Márqueza. Svoj debut zažil na pôde Camp Nou proti Osasune.

Zdroj: fcbarcelona.com, fcbarca.com
Foto: klubfcbarcelona.sk