Ekonomická kríza Barcelony sa prehlbuje

Zdieľať:

Blaugranas sa zmietajú v ekonomických výmoľoch už od začiatku pandémie Covidu-19. Katalánci z nich, však, nevedia nájsť cestu. Aby sa Barcelona zahojila aspoň čiastočne, musí odísť aspoň jedno veľké meno, kto to ale bude?

Podľa Catalunya Radio klub pod vedením Joana Laportu si už nebude môcť dovoliť žiadne ekonomické páky, ktoré hrali kľúčovú rolu napríklad v príchode poliaka Roberta Lewandowskeho či brazílskeho krídelníka Raphinhu na Camp Nou v lete 2022. Jednalo sa o efektívnu stratégiu z dielne Joana Laportu ktorá spočívala v predávaní televíznych práv alebo klubových akcii, ktorá mala, aspoň na vtedy, klub finančne zahojiť. Klub vďaka týmto pákam dokázal uspokojiť mimo iné aj zmluvné požiadavky hneď niekoľkým hráčom, no týmto dňom je koniec.

FC Barcelona je preto nútená výrazne znížiť mzdové náklady, a to aspoň o 200 miliónov eur. Asi najrýchlejšia cesta, ako toto docieliť je predaj hráča, a to buď cez teraz prebiehajúce prestupové obdobie alebo cez to letné. Hráč, ktorý sa svojou hodnotou čiastke 200 miliónov eur pohybuje najbližšie z celého kádru je 100 miliónový Pedri. Doslova drahokam, ktorý Barcelona objavila na kanárskych ostrovoch, ktorý už teraz predstavuje jednu z hlavných tvárí klubu z Katalánska. Za ním je s hodnotou 80 miliónov 18-ročný Pablo Gavi a tretí najhodnotnejší hráči Barcelony s hodnotou 60 miliónov eur sú Ousmane Dembélé, Jules Koundé a Ronald Araujo.

zdroj: Catalunyaradio.com, ASUsa.com

foto: mundodeportivo.com

 

Ronald