El Mundo: Neymar zažaloval Barcelonu

Denník El Mundo informoval dnes, že 28-ročný útočník Neymar opäť zažaloval Barcelonu. Tentokrát hráč PSG požaduje od svojho bývalého klubu až 6,5 miliónov eur, ktoré súvisia s dodatočnými daňami, ktorú mu vyrubil španielsky daňový úrad.

Ide už o tretí súdny proces Brazílčana proti Barcelone. Celková suma, ktorú žiada od svojho, narástla na 38,6 milióna eur.
Barcelona však nemá v úmysle platiť, ale na druhej strane nepodala protižalobu. Od odchodu Neymara z Camp Nou sa obe strany zažalovali už niekoľkokrát.

Posledná žaloba podľa El Mundo súvisí s fiktívnymi zmluvami, ktoré Barcelona uzavrela s cieľom priviesť Neymara, za ktoré bol už klub odsúdený. Čiastky uvedené v týchto zmluvách boli považované za plat hráča, a preto daňový úrad v Španielsku zdanil, teda Neymarove nároky.

zdroj www.fcbarca.com
foto www.as.com