Éric García: Bol to veľmi ťažký zápas

Stredný obranca Éric García po zápase proti Frankfurtu priznal, že tím chcel vyhrať, ale remíza po tak náročnom zápase nie je zlá.

Ako hodnotíte tento výsledok?
“Prišli sme sem pre víťazstvo. Bol to veľmi ťažký zápas. V prvom polčase sme sa necítili komfortne, no v druhom polčase sme si zvykli. Dali sme protiútok a celé mužstvo sa zlepšilo. V posledných minútach sme ešte mohli skórovať na 2:1, ale nepodarilo sa nám to. Po tom, čo sme videli, to nie je zlý výsledok. Odvetu hráme doma a potrebujeme podporu fanúšikov.”

Družstvo dlho úspešne pracovalo s loptou…
“Mužstvo ukázalo charakter. Najmä dnes, pretože zápas sa komplikoval. Treba tomu venovať pozornosť. Musíme spoločne riešiť problémy. V prvom polčase nás fyzicky prevyšovali. To nie je zlý výsledok. Trochu nás prekvapilo, ako intenzívne tlačili a, ako rýchlo prechádzali do protiútokov. Je dobre vedieť, čo nás čaká v odvetnom zápase. Som presvedčený, že s našimi fanúšikmi to bude iné.”

Toto stretnutie ukázalo, aké dôležité je byť správne pripravený?
“Áno, máme jasný štýl. Ich spôsob hry robil našim obrancom nemalé problémy. Bol to veľmi ťažký zápas. Ich dvaja pomocníci hrajú na veľmi vysokej úrovni.”

Foto: twitter.com/infosfcb