Éric García: Dokázali sme v ťažkých momentoch zachovať pokoj

Obranca FC Barcelona Éric García komentoval víťazstvo nad “žltou ponorkou” pre BarçaTV.

[Marc Brau, Barça TV] Dnes bolo potrebné vyhrať na výjazde. Podarilo sa vám to, ale veľmi veľa ste trpeli, však?
“Vedeli sme, že to bude ťažký zápas, čelili sme účastníkovi Ligy Majstrov. Pred bránkou sme mali viac šťastia.”

Toto je jeden z tých zápasov, ktoré dokážu pozdvihnúť morálku mužstva. Bojovali ste až do samého konca a vyhrali ste.
“Najdôležitejšie bolo, že sme dokázali v ťažkých momentoch zachovať pokoj. To bolo kľúčové. Vedeli sme, že Villarreal dokáže hrať vysoký presing a získať loptu. Gratulujem Frenkimu, Memphisovi a Philippemu, dnešné góly si zaslúžili.”

Oslávili ste toto víťazstvo ako rodina. Cítite v tíme jednotu?
“Predviedli sme to na ihrisku, spoločne sme tento zápas vyhrali. Určite tento duel veľmi prežívali aj hráči na lavičke. V tomto musíme naďalej pokračovať. Sezóna je ešte veľmi dlhá, dnes zahrala táto jedenástka, o týždeň môžu prísť ďalší hráči.”

Pred zápasom proti Betisu teraz máte niekoľko dní voľna. Aké dôležité je dnešné víťazstvo po psychickej stránke?
“Ako som už povedal, vedeli sme, že to bude ťažký zápas. Ale psychicky sme boli dnes veľmi silní, preto mám z tejto výhry obrovskú radosť.”

Zdroj: BarcaTV, fcbarca.com
Foto: twitter.com/infosfcb