Eric García – Príbeh hráča

Eric García celým menom Eric García Martret sa narodil 9. januára v roku 2001 v Španielsku – Barcelone.

Eric García Martret vyrastal v Katalánskom meste spolu s mladšou sestrou Alíciou.  Vďaka svojím rodičom bola Alícia nadšená futbalom už od mladistvého veku.

Rodina
Eric García to v mladom veku nemal príliš komplikované, teda čo sa týka  finančnej stránky. Jeho rodičia boli bohatým typom a práve vďaka tomuto už od mladého veku si pre svojho syna mohli dovoliť investovať.

Matka a Otec
O rodičoch toho bohužiaľ veľmi veľa nevieme. V čase písania sme sa nedozvedeli podstatné informácie ohľadne Ericovich rodičov. Na obrázku môžete vidieť Ericovu sestru Alíciu a matku, ktorá bola s ním v Barcelonskej akadémii v roku 2013.

Súrodenci
Ako sme už vyššie spomenuli, Eric Garcia má mladšiu a veľmi prekrásnu sestru Alíciu.

Kariéra
Eric bol veľmi atraktívny chalan už v mladom veku. Nemal za potrebu vysedávať doma, pozerať televíziu, hrať videohry a napchávať sa sladkosťami. Erica zaujímal len a len futbal. Práve, preto v Barcelonskej akadémii bol veľmi výnimočný. Hrával nielen za starších, ale dokonca sa stal kapitánom každého mládežníckeho tímu, v ktorom kedy hrával. Práve tu vidíme tu vášeň k futbalu.

Cesta k sláve
V roku 2017 sa Eric García rozhodol svoju prácu odovzdávať Anglickému klubu Manchestru City. Vďaka tomuto prestupu Eric vyvolal väčšiu pozornosť pre média, novinárov, ale aj fanúšikov. Častokrát pri tomto prestupe sa vravelo o zlom vedení  klube. Priaznivci Katalánského klubu FC Barcelona boli veľmi nešťastní. Tento prestup mal hlavne na svedomí agent Carlesa Puyola, ktorého považovali za obrovskú zradu.

Svoje pôsobenie v Anglickom klube Manchester City začal hrávať v prvom tíme, a to počas svojej letnej predsezónnej prípravy v roku 2018. Svoj prvý debut za Anglický klub odohral v septembri v roku 2019 proti Watforde. V tomto zápase sa podarilo Manchestru City zvíťaziť vysokým rozdielom, a to 8:0.

Eric García do Španielskeho klubu FC Barcelona pricestoval  1. júna 2021, kde súhlasil s bezplatným podpisom. Aktuálne ma Garcia s Barcelonou dohodnutú 5 ročnú zmluvu od 1. júla s doložkou o odkúpení stanovenú na 400 miliónov eur.

Ma Eric Garcia priateľku ?
Za každým jedným futbalistom stojí jedna krásna žena. Sám bývalý hráč FC Barcelona Lionel Messi vo veľmi mladom veku predstavil svoju priateľku, s ktorou žije dodnes. Tento prípad sa týka aj samotného Erica, ktorý údajne po každom jednom svojom zápase chodí domov za svojou priateľkou, ktorá v čase písania tohto textu nie je známa.

Oddych a Relaxácia
Eric García si svoj voľný čas užíva hlavne sledovaním filmov, hraním videohier, cestovaním, s priateľmi, rodinou …

Fakty:
– Eric Garcia je milovníkom domácich zvierat, najmä psov. Má k ním obrovský rešpekt.
– Katalánec ma veľmi slabé hodnotenie vo FIFE
– Jeho dátum narodenia (09.01.2001) je veľmi významný, keďže v tomto roku boli natočené filmy, ako napríklad: Planet of the Apeshit Cinemas, Shrek. Nehovoriac o tom, že v roku 2001 webová stránka wikipédia bola dostupná s voľným obsahom. V tomto roku sa dokonca Apple Computer podarilo vydať svoj iPod.
– Eric Garcia priznal, že ak hrával za Akadémiu FC Barcelona jeho vzorom bol Javier Mascherano a Carles Puyol.
– Tesne pred svojimi 18. narodeninami debutoval v prvom tíme Manchestru City.

Zdroje: transfermamarkt.com, lifebogger.com, wikepedia, fcbarcelona.com
Foto: klubfcbarcelona.sk, instagram.com/ericgm3, lifebogger.com