Eric García: Ter Stegen je pre nás veľmi dôležitý

Po včerajšom zápase sa pred média postavil aj striedajúci hráč Eric García, ktorý nastúpil v druhom polčase, kde vystriedal Andreasa Christensa. Španielsky obranca po zápase porozprával nie len o priebehu zápasu, ale aj o výkone gólmana Ter Stegena.

Priebeh zápasu
“Tréner nás pred týmto zápasom už vopred varoval. Getafe nám veľmi skomplikovalo úlohu. Bojujú v spodnej časti tabuľky, no majú hráčov na veľmi vysokej úrovni. Nechali nám málo priestoru a keď nestrelíte druhý gól, keď zápas neuzavriete, musíte trpieť až do konca. Napriek inkasovanému prvému gólu sa neotvorili a mali šance a to v nás vyvolávalo pochybnosti a neistotu.”

Ter Stegen
“Marc je naša životná poistka. Všetko, čo do hry prináša svojou prácou nôh a zásahmi, opäť ukázal. On je pre nás veľmi dôležitý.”

Výkon
“Hra za Barcelonu vyžaduje, aby ste vyhrali všetko. Myslím si, že je to veľmi pekná výzva. Každý zápas je dôležitý, ale máme skvelý káder, ktorý sa vyvíja, ktorá hrá veľmi dobrý futbal a musíme takto pokračovať, aby sme na konci sezóny mohli oslavovať ďalšie úspechy.”

Foto: twitter.com/Barça Capricorn