ESPAI BARCA – rozhodnutie, ktoré budú musieť „ socios“ prijať už túto nedeľu

ESPAI BARCA – rozhodnutie, ktoré budú musieť „socios“ prijať už túto nedeľu

(Socios – členovia, oficiálni fanúšikovia FC Barcelony). Budúcu nedeľu má klub FC Barcelona veľké stretnutie so „socios“. Aj keď výsledky a výkony FC Barcelony nie sú najlepšie ( jedny z najhorších v celej histórií klubu), vyzerá to tak, že predstavenstvo chystá nové projekty na zlepšenie situácie.

Veľký projekt, ktorý sa dostáva do pozornosti a naberá na sile sa nazýva „ ESPAI BARCA“ ( vo voľnom preklade z katalánčiny – Priestor pre Barcu). Tento projekt mal byť predstavený už za Josepa Marie Bartomea, ale kvôli covid-19 pandémii a jeho odvolaniu ako prezidenta klubu sa projekt pozastavil. Pravdepodobne to bol ale dobrý nápad, keďže sa k myšlienke predstavenstvo FC Barcelony opäť vracia.

A práve „socios“ sa budú už túto nedeľu k projektu vyjadrovať. Ide predovšetkým o pokračovaní v projekte a o súhlase, vyjadrení dôvery a schopnosti projektu. Či má projekt potenciál do budúcna a práve vyjadrenie „socios“ by malo prilákať partnerov, sponzorov a projekt tak získa viac dôvery.

Teoreticky by sa jednalo o čiastku 200 miliónov eur ročne, čo by zastrešovalo financovanie projektu a dodatočné náklady ( napríklad príjmy zamestnancov), sponzorstvo, pohostinstvo, vstupenky do múzea v Camp Nou a taktiež podujatia, ktoré by sa uskutočňovali v rámci projektu.

Zdroj: odsc.es
Foto: odsc.es