Espanyol verzus Lewandowski

Blaugranas vystúpili z roku 2022 remízou s mestským rivalom 1:1, no aj napriek priaznivému výsledku pre 16-ty Espanyol si tím z Cornellá-El Prat našiel sťažnosť.

Barcelona nedokázala vyhrať nad Espanyolom v 15. kole španielskej prvej ligy. Nešlo, veru, o strhujúci výkon a tím pod vedením Xaviho sa musel uspokojiť len s jedným bodom a Blaugranas ukončili nie o veľa úspešnejší rok 2022 remízou.

Čo je dôležitejšie, tak Robert Lewandowski sa predsa len na ihrisku objavil. 34-ročný kanonier si mal odpykávať 3-zápasový trest za červenú kartu a za gesto na adresu Gila Manzana proti Osasune z 8. novembra 2022. Kým ešte pred mesiacom Barcelona stála pred arbitrážnym súdom, aby sa opakovane odvolávala proti trestu Lewandowskeho, tak teraz sa náš mestský rival obrátil rovno na Španielsku kráľovskú futbalovú federáciu (RFEF). Espanyol podal sťažnosť, pretože aj napriek faktu, že bol Robert suspendovaný nastúpil už hneď v najbližšom zápase.

Reial Club Deportiu Espanyol de Barcelona vyhlásil:
“RCD Espanyol , ako bolo oznámené v predvečer zápasu, využije všetky možné a dostupné prostriedky a zdroje, aby bránil svoje záujmy a záujmy našich fanúšikov, vedomý, že touto hlasnou nespravodlivosťou podstupuje podstata tejto súťaže risk a že je táto nespravodlivosť založená na unáhlenom rozhodnutí s jasnými právnymi nedostatkami.

zdroj: 90.min.com, Klub FC Barcelona.com

foto: Marca.com