Fatiho budúcnosť na Camp Nou je neistá

Fati na odchode z Camp Nou? Dosť možno za nedlho pravdepodobný scenár, no ešte pred 3 rokmi by ho každý na Camp Nou držal zubami a nechtami.

Ansu Fati bol jeden čas stúpajúca hviezda z La Masie. Jeho debut prišiel 25. augusta 2019 proti Realu Betis, no svojho prvého gólu sa dočkal už o 6 dní neskôr, a to proti Osasune. Stal sa druhým najmladším debutantom v La Lige za Barcelonu všetkých čias, najmladším strelcom gólu v La Lige za Barcelonu, a zároveň aj najmladším strelcom gólu v histórii Ligy Majstrov, a to všetko len ako 16 a 17 – ročný. Popularita a oslavovanie tohto rodáka z Bissau dosiahlo až takého stupňa, že po odchode Lionela Messiho bol práve jemu udelený dres s číslom 10. Zranenia a konzistencia výkonov boli ale vždy jeho hlavní protivníci a Fati už dlhodobo nedosahuje uspokojivé výsledky.

Nedávno prišiel novinár Marçal Lorente, ktorý píše aj pre španielsky denník Mundo Deportivo, so správou, že FC Barcelona umiestnila 20 – ročného mladíka na prestupovú listinu. Blaugranas budú ochotní predať Ansu Fatiho za 70 miliónov eur. Situáciu okolo Fatiho už monitorujú oba kluby z Manchesteru, ktoré by mali o služby mladíka z La Masie záujem. Ako bolo spomenuté vyššie, tak určite jeden z dôvodov, prečo sa katalánsky veľkoklub takto rozhodol je, že Ansu Fati dlhodobo nenaplňuje svoj potenciál, no čo je ešte dôležitejšie, je medzi 6 – timi najviac zarábajúcimi hráčmi Barcelony. Vieme, že Barcelona musí výrazne znížiť mzdové náklady, a to aspoň o 200 miliónov eur a toto by mohol byť jeden zo spôsobov, ako túto problematiku riešiť.

zdroj: Tribuna.com, Marçal Lorente

foto: Mundodeportivo.com