FC Barcelona a osemfinále LIGY MAJSTROV

Čo je potrebné zvládnuť, aby FC Barcelona postúpila do osemfinále LIGY MAJSTROV?

Aj keď je to pre väčšinu z nás až nepredstaviteľné, že vôbec takáto téma prichádza do úvahy, bohužiaľ to je tak. Až v treťom zálase skupinovej fázy sa nám podarilo dať konečne gól a dokonca prvú strelu na bránu. Na toto nie sme zvyknutí. Žiaľ, nezažívame najlepšie obdobie, ale stále nie je nič stratené.

Barcelona nemôže zlyhať v dvoch nasledujúcich stretnutiach a musí povinne zvíťaziť, ak chce postúpiť do osemfinále LIGY MAJSTROV! Prehry proti Benfike a Bayernu vyvolávajú nedôveru, ale ešte stále všetko záleží na Barcelone, či sa dostane do osemfinále. Ešte nie je v takej pozícií, kedy musí čakať na to, ako zahrajú medzi sebou ostatné teamy jej skupiny.

Dôležité je, aby Barcelona vyhrala nad Dynamom a Benfikou. Taktiež je dôležité, aby tieto dva teamy nevyhrali nad Bayernom ( keďže sa predpokladá, že Bayer postúpi z prvého miesta). Vďaka výhre Bayernu nad Benfikou má Barcelona na dosah druhé miesto a môže predbehnúť Benfiku. Všetko ale závisí od toho, či dokážeme opäť vyhrať nad Dynamom a Bayern zopakuje výhru proti Benfike. Ak by sa to stalo, tak by sa Barcelona ( pred spoločným zápasom s Benficou) dostala na druhé miesto so 6 bodmi a Benfika by mala 4. Ak by sa podarilo v tomto zápase uspieť, tak by sme mali osemfinále zabezpečené bez ohľadu na to, ako dopadne posledný zápas s Bayernom ( samozrejme hovoríme o postupe z druhého miesta).

Zdroj: odsc.es

Foto: fcbarcelonanoticias.com