FC Barcelona chce predĺžiť zmluvu s Fatim

Podľa katalánského denníka chce vedenie Barcelony predĺžiť aktuálnu zmluvu 17-ročným útočníkom Ansum Fatim. Barcelona tento krok považuje ako strategický… Ak chce získať naďalej dôveru tohto hráča bude musieť ísť na to krok po kroku. Pýcha Katalánska by chcela stihnúť toto všetko ešte pred Vianocami. Zmluva by mala obsahovať aj zvýšenie platu hráča.

V nedávnom rozhovore s Mundom Deportivom sám Éric Abidal priznal, že FC Barcelona by mala obnoviť zmluvu 17-ročnému útočníkovi, aby ho ochránila pred pokusmi získania iných klubov. A tu je ten dôvod prečo by vedenie Barcelony bolo spokojné ak by Ansu Fati podpísal novú zmluvu s klubom.

FC Barcelone sa v júli podarilo predlžiť zmluvu s Fatim, v prípade nepodpísanie zmluvy, hráč by mohol odísť zadarmo. Práve tento krok znamenalo pre Fatiho pôsobenie v prvom tíme, kde nahradil zraneného Lionela Messiho, Luisa Suateza a Ousmana Dembélého. Ansu Fati preukázal, že má v sebe skrytý veľký potenciál a môže konkurovať seniorom bez komplexov. Práve pre toto by bolo najvhodnejšie s ním podpísať novú zmluvu.

Súčasná zmluva mu platí do roku 2020 s možnosťou predĺženia o ďalšie dva roky. Doložka o odchode je 100 miliónov eur.

Denník Mundo deportivo si je však isté, že táto doložka je veľmi primalá. Určite existujú kluby, ktoré by boli pripravené ho zavádzať k sebe omnoho vyšším platom než ktorí dostáva v Barcelone. Vďaka tomuto sa Barcelona stretla s Rodrigom Messim, aby Fatimu Barcelony zvýšila ponuku… Vedenie Barcelony poslúchlo a tak majú v pláne jeho ponuku zvýšiť až na 200 miliónov eur. Rovnaké ceny majú aj Oriol Busquets a Juan Miranda. Pre Barcelonou je prioritou, aby sa sám hráč cítil v klube najlepšie a práve preto stále trénuje a hrá s prvým tímom.

zdroj www.fcbarca.com
foto www.mundodeportivo.com