FC Barcelona dosáhla nové smlouvy o přestupu Koundého se Sevillou

FC Barcelona dosáhla nové dohody se Sevillou pro svého obránce Julese Koundého, čímž zase sebrala hráče Londýnskému klubu hrající v Premier League Chelsea.

Chelsea byla údajně nejblíže k přistání francouzského reprezentanta díky své nabídce 55 milionů liber (66 milionů dolarů), přičemž prezident Barcy Joan Laporta dokonce přiznal porážku ve snaze o středního obránce.

Při přistání v Las Vegas na nedělní zápas El Clasica proti Realu Madrid se ho jeden fanoušek zeptal, zda klub doručí 23letého hráče, a měl špatné zprávy.

“Ne, ne Kounde,” řekl Laporta. “Chelsea ho podepsala.”

Někteří novináři si mysleli že je to ironie, ale spíše nebyla.

V pátek večer se ale začaly objevovat zprávy, že Katalánský klub se ještě bude snažit.

A nyní, podle experta Barcy Gerarda Romera, v sobotu ráno Katalánci dosáhli v zásadě dohody pro Koundého s operací „uzavřenou na 99 %.

“V příštích několika hodinách bude obránce Sevilly Culer,” zaručil Romero.

Pokud se Barce podařilo získat Koundého, bylo by to podruhé co by doslova vyfoukla Chelsea hráče.

Minulý týden se zdálo, že brazilský křídelník Raphinha by také mohl zamířit  z Leedsu United do západního Londýna poté, co za něj byla předložena podobná nabídka 55 milionů liber (66 milionů dolarů).

Jak je však vidět, Raphinha se rozhodl vydržet, dokud na něj Barca nepodá nabídku, a nakonec se rozhodl pro vysněný krok, který mu již umožnil debutovat v Blaugraně a dostat se mezi hráče kteří skórovali proti Interu Miami při výhře Katalánců 0:6.

Pokud by byla dohoda s Koundem o víkendu uzavřena, mohl by i on zamířit do Států na zbývající dva zápasy předsezónního turné proti Juventusu v Dallasu a New York Red Bulls na východním pobřeží.

Zdroj: forbes.com
Foto: marca.com