FC Barcelona môže ušetriť na platoch hráčov

Núdzový stav v Španielsku zapríčinený pandémiou koronavírusu trvá od 14. marca.
Hráči Barcelony dospeli dohodu s klubom o 70% znížení svojich platov počas tejto pandémie. FC Barcelona počas prvého mesiaca ušetrila 14 miliónov eur z 243 miliónov ročných miezd (5,75%). Pri predĺžení núdzového stavu na 56 dní klub ušetrí 26,13 miliónov eur, presnejšie 10,73%.

Hráči prvého tímu počas tejto pandémii prispievajú vo výške 2% svojich platov na to, aby zabezpečili plnú výšku mzdy pre ostatných zamestnancov klubu . Do 9. mája pôjde o sumu takmer 746 000 eur.

Zníženie platov o 70% majú aj ostatní športovci v iných sekciách (hokej, hádzaná, basketbal, ženský futbal, Barcelona B, mladý tím, hokejbal…) prinesie klubovým úsporám dva milióny eur mesačne. Do 9. mája to bude presne okolo 3,73 miliónov. Všetke zisky úspory tak bude mať Barcelona 30,613 miliónov eur.

Po zrušení núdzového stavu v Španielsku, pravdepodobne 10. mája, športovci FC Barcelona budú poberať 100% svojho platu, a to bez ohľadu na obnovenie súťaží. Klub však aj naďalej nebude môcť počítať s príjmami zo zápasov, predaja v obchodoch múzeí atď. Barcelona vďaka tejto pandémii môže prísť takmer o 100 miliónov eur. Klub príde o 15 miliónov eur len kvôli uzatvoreniu múzea a oficiálnych obchodov na Camp Nou Passeig de Grácia. Taktiež Barcelona môže stratiť ďalších 50 miliónov eur, a to len kvôli vysielacím právam LaLiga a LM

zdroj www.fcbarca.com
foto www.klubfcbarcelona.sk