klubfcbarcelona

FC Barcelona nechce odohrávať zápasy bez fanúšikov

Katalánsky denník Mundo Deportivo nás informuje, že FC Barcelona prijala dôležité rozhodnutie v prípade, ak sa obnovia súťaže ako v La Lige, tak aj v Lige Majstrov.
Klub toto rozhodnutie zamieta a nechce, aby sa odohrávali zápasy bez divákov

FC Barcelona tieto informácie poskytla predstaviteľom španielskej aj európskej súťaže počas videokonferenciach, ktoré sa konali koncom minulého týždňa. Denník taktiež k tejto informácií dodáva, že predstavitelia Europských súťaží tento postoj chápu aj napriek tomu, že niektoré zápasy v Lige Majstrov budú nutné odohrať bez divákov.
La Liga je však zástancom odohranie zápasov za každú cenu, a to dokonca aj bez fanúšikov. Všetko to chcú najmä, preto, aby získali nijaké peniaze za televízne práva. Barcelone však záleží na prítomnosti divákov. Je možné, že sa zápasy uskutočnia, ale len obmedzenie. Prednosť by mali dostať ty, čo držia pernamentky.

Katalánsky denník Mundo Deportivo taktiež informuje, že európske kluby sú jednomyseľne proti hraniu futbalu. Namiesto klasického dvojzápasového zápasu mal by sa konať len jeden zápas. Takisto sú názorom, že sa musia odohrať zápasy za každú cenu, hoci aj keď sa to bude hrať až do septembra. Kluby taktiež odmietali formát Final Four. Rozohrať je však potrebné ešte množstvo zápasov. V Lige Majstrov chýba odohrať 4 zápasy osemfinále, všetky štvrťfinálové zápasy, semifinálové zápasy či dokonca aj finálové zápasy.

zdroj www.fcbarca.com
foto www.klubfcbarcelona.sk