FC Barcelona odmieta vycestovať do Dubaja na kongres La Ligy

Katalánsky klub FC Barcelona v priebehu dnešného dňa oficiálne oznámila, že sa nezúčastni na mimoriadnom valnom zhromaždnení klubov La Ligy, ktoré sa ma konať 7. decembra v Dubaji. FC Barcelona vyhlasuje nasledovne.

“FC Barcelona oznamuje, že sa nezúčastní na mimoriadnom valnom zhromaždnení, ktoré zvolala La Liga v Dubaji na budúci týždeň a ktoré je pre všetky zainteresované kluby označené ako naliehavé.”

“Na spomínanom valnom zhromaždnení je na programe mimoriadne dôležitá otázka týkajúca sa úpravy stanov a všeobecných pravidiel LaLigy, ktorá si vyžaduje predchádzajúcu diskusiu a rozsiahlejšiu a participatívnejšiu analýzu, aby sa dosiahol, čo najlepší konsenzus, aký si takáto rozsiahla reforma zaslúži.”

“Pozícia FC Barcelona bola vždy taká, že po dôslednom preskúmaní problému a rešpektovaní všetkých stanovísk dosahoval konsenzuálne dohody.”

“Z tohto dôvodu neveríme, že je ten správny čas vycestovať do Dubaja na podujatie, ktoré by sa pokojne mohlo konať v sídle La Ligy, a ešte raz dávame najavo, že nesúhlasíme s akoukoľvek formou konanie, ktoré považujeme za poškodzújuce práva a záujmy FC Barcelona”

Oficiálne vyhlásenie v podobnom tóne zverejnil aj Real Madrid, ktorý taktiež odmieta vycestovať na kongres La Ligy.

Zdroj: fcbarcelona.com, realmadrid.com, halamadrid.sk
Foto: klubfcbarcelona.sk