FC Barcelona opravila svoje chyby v obrane

Po pomerne slabom štarte Ligy sa Barcelona konečne presvedčila svojou nádhernou hrou a skutočnou silou ktorú má. Jedným z dôležitých dôvodov súčastného stavu je zlepšenie obrany.

FC Barcelona v prvých piatich zápasov stratila 9 bodov. Získalo priemerne 1,8 strelených gólov.

Od tohto zápasu ubehol mesiac a hráči Blaugranas sa nadmerne chytili a začali hrať svoju hru. Obrana sa výrazne zlepšila, pretože v nasledujúcich štyroch zápasov v LaLige tím prehral iba jeden zápas, aj to, kde im stačilo streliť len jeden gól na remízu.

Zaujímavé je, že dobrá hra obrannej línie sa časovo zhodovala s rôznymi problémami tejto formácie. Najskôr, keď Jordi Alba bol zranený a vystriedaný Juniorom Firpom. Neskôr sa vedenia ujal aj Nelson Semedo a nakoniec sa k zostave pripisoval aj Sergi Roberto. Práve kvôli tomuto Barcelona zistila čo je pre ňu to najlepšie.

zdroj www.fcbarca.com
foto www.fcbarca.com