FC Barcelona poslala list všetkým zamestnancom klubu

Denník AS sa dostal k listu, ktorý generálny riaditeľ FC Barcelona zaslal všetkým zamestnancom klubu. Oscar Grau v tomto liste informuje a vysvetľuje nariadenia ERTE.

“Obraciam sa na Vás v tomto ťažkom období spôsobenom pandémiou, ktorá panuje v našej krajine, aby som vás povzbudil, preukázal solidaritu a zodpovednosť. Situácia vyvolaná ochorením Covid-19 zapríčinila, že naše príjmy sa výrazne znížili, pretože nemôžeme hrať v žiadnej súťaži a naše mimo športové aktivity boli taktiež pozastavené. Dátum obnovenia súťaže je neistý, čo sa premieta do našich predpovedí príjmov v nasledujúcich mesiacoch, vplýva to na príjmy z televíznych práv, predaja a využívania našich objektov.”

Na tomto základe Generálny riaditeľ sa domnieva, že je potrebné
“vykonať balík opatrení s cieľom zastaviť ekonomické dôsledky tejto krízy. Dôjde k preskúmaním zmlúv všetkých osôb pracujúcich v tomto klube. Vedenie sa rozhodlo zaviesť časovú reguláciu pracovnej doby vo futbale, iných športoch a všetkých ostatných zamestnancom. Máme pokročilé jednania so zástupcami všetkých profesionálnych tímov a hlavným použitým opatrením bude zníženie miezd.”

“Túto vôľu sme už oznámili príslušným orgánom a v najbližších dňoch ich sprostredkujeme s katalánskym ministerstvom práce. Zmeny budú platné iba v čase vyhlásenia výnimočného stavu. Žiadam o profesionálne aj osobné úsilie, aby sme si s touto situáciou poradili s odvahou a zodpovednosťou. Všetci, čo sme tu musíme čeliť tejto výzve.” Uzavrel list Grau

zdroj www.as.com
foto www.fcbarcelona.com