FC Barcelona sa stala lídrom na sociálnych sieťach v roku 2022

Katalánsky klub FC Barcelona nielenže uzavrela rok 2022, ako líder Španielskej La Ligy, ale aj ako najpopulárnejší klub sveta na sociálnych sieťach.

Podľa sčítania, ktoré zvyčajne vykonáva účet @deporteyfinanzas sme sa dozvedeli, že FC Barcelona je najpopulárnejším klubom sveta na sociálnych sieťach. Klub počas roka 2022 dosiahol najviac interakcií na sociálnych sieťach.

Je to už siedmy rok po sebe, v ktorom Barcelona uzavrela rok ako svetový líder v sociálnych sieťach. Žiadny iný klub na svete nedosahuje angažovanosť Kataláncov, ktorí dosahujú viac označení pači sa mi, komentárov a zdieľaného obsahu ako ktorýkolvek iný klub na svete. V priebehu minulého roka Barcelona viedla štyri hlavné platformy: Instagram, Twitter, YouTube, TikTok a iba na platforme Facebooku sa neocitol na prvom mieste.

Poradie klubov v zoznam interakcii vyzera následovne:

Klub  Počet Interakcií
FC Barcelona 239M