FC Barcelona sa v osemfinále Copa del Rey stretne s Ceutou

V priebehu dnešného dňa prebiehal žreb osemfinálových dvojíc Copa del Rey. V rámci tohto žrebovania sme sa dozvedeli, že Barcelonu v osemfinále Copa del Rey bude čakať Ceuta.

Podľa zistených informácii sa osemfinále Copa del Rey odohrá 17., 18. alebo 19. januára mimo domova Camp Nou.

Tretie vzájomné stretnutie
Bude to tretíkrát, čo si Katalánsky klub FC Barcelona zmeria silu s Ceutou v pohári. Prvé vzájomné stretnutie sa odohralo v 32. kole v roku 2001, ktoré sa taktiež hralo na jeden zápas. Barcelona v tomto zápase vyhrala 3:0 v Severnej Afrike pod vedením Lorenza Serra Ferrera.

Stretli sa aj v sezóne 2010/2011, kde Barcelona znovu vyhrala, ale tentokrát len 2:0 na Estadio Alfonso Murube. No a tretím vzájomným zápasom Barcelona jednoznačne vyhrala 5:1.

Žrebovanie osemfinálových dvojíc dopadlo nasledovné:
Ceuta vs FC Barcelona
Levante vs Atlético Madrid