FC Barcelona vs Real Madrid – môj pohľad

Zdieľať:

Včerajší výsledok zápasu nedopadol podľa našich predstáv. Každý jeden z nás by bol veľmi rád, ak by Barcelona postúpila do finále. Z môjho pohľadu sme včera mohli vidieť nádherný futbalový zápas.

Začiatkom prvého polčasu sa Barcelona bála zaútočiť, no po prvom góle sa našťastie prebrala a hrala nádherný futbal. Získala kopec príležitosti k streleniu gólov, nuž v prvom polčase strelila len vyrovnávací gól.

Aj v druhom polčase bola Barcelona stále v pätách bielych baletoch. Neustále sa snažila streliť kopec gólov, ale, ako sa hovorí, „nedáš dostaneš“. Toto pravidlo platilo aj v tomto zápase, kde sa Los Blancos podarilo streliť druhý gól, vďaka ktorému zápas otočili znovu na svoju stranu. Aj napriek tomuto gólu som mal pocit, že Barcelona to stále nevzdáva a bojuje o pohár.

Ak by som sa mal zamerať na hráčov, tak osobne by som na Xaviho mieste striedal Sergiho Busquetsa miesto Freniekoho. Sergio Busquets zápas “brzdil”. Tento hráč ma už svoj vek a nevládze za Barcelonu behať 90. minút, tak ako mladí hráči. Za Barcelonu u spravil toho veľa a my mu za všetko ďakujeme. Ďalším problémom boli menšie chyby, ktoré sa hráči dopustili. Najmä zbytočné straty lopty. Ousmane Dembélé v tejto hre ukázal, že Barcelona potrebuje hráča, ktorá bude takto tvoriť hru. Jeho kľučky veľmi pomáhali Barcelone, ale stále na neho nezmením názor. Je to „sólista“, celú hru hrá cez seba, v útoku ma voľného hráča, ale on si to vezme na seba a netrafí ani len bránu. V tomto by sa rozhodne mohol zmeniť. Nevravím, je to skvelý hráč, ale toto mu nemôžeme tolerovať. Náš gólman si v zápase znovu viedol skvele. Vychytal parádne strely. Tie, ktoré inkasoval mu nemôžeme vyčítať, nebola to jeho chyba, ale tímu. Barcelona si môže za tieto góly sama. V oboch prípadoch hráči Blaugranas zabudli, že sa hra aj v obrannom pásme.

V tomto zápase nemôžem vytknúť žiadnu nespokojnosť aj napriek tomu, že sme tento zápas nevyhrali. Hrali sme nádherný futbal, na ktorý sa dalo pozerať, mali sme kopec príležitosti, po dlhšom čase si dovolím povedať aj menšie šťastie v prípade tyčky, ktorú trafil Real Madrid. Jedinou nespokojnosťou môžem považovať skóre zápasu, Ousmaného Dembélého, ktorý sa v niektorých akciách rozhodol vyskúšať strieľať sám na bránu, zbytočné straty lopty, zabudnutá obrana. Spravili sme veľkú chybu, že pred koncom predĺženia sme zo stavu 2:2 tlačili Real Madrid a pozabudli sme na obranu, kde napokon Biely balet v prečíslení skóroval.

Ak sa pozriem na stranu súpera. Nezaslúžil si vyhrať. Remíza bola “priam” ideálna, hru mohli rozhodnúť pokutové kopy (tu by hralo šťastie). Barcelona oproti Realu Madrid mala viac príležitosti na skórovanie, ale o tom je futbal. Najviac, čo sa mi nepáčilo bolo ich správanie, simulovanie a zdržovanie zápasu. Áno, v prípade, že by Barcelona zápas viedla, tak aj hráči Blaugranas by zdržiavali zápas, ale nie takto…

Ak mám pravdu povedať, vôbec by mi táto prehra “netrhala žily”, ak by Barcelona hrala, tak ako pod Koemanom. Nuž opak je iný. Barcelona sa až veľmi snažila, zatiaľ čo Biely Balet mal v zápase trochu viac šťastia.

Z tohto zápasu si rozhodne odnášame veľa. Taktiež môžem dať do pozornosti veľmi skutočný fakt. Barcelona ma skvelú budúcnosť. V tomto zápase hrali mladí a talentovaní hráči, zatiaľ čo Real Madrid mal na trávniku veteránov… Za pár rokov Barcelona bude celý Real Madrid valcovať, pretože Real veľmi nemysli na svoju budúcnosť.

Zdroj: klubfcbarcelona.sk