FC Barcelona vylúčila podpísanie stredného obrancu Arsenalu

Pred pár dňami sa písalo, že Katalánsky klub FC Barcelona prejavil záujem o stredného obrancu Arsenalu Gabriela Magalhaesa. Tento obranca by mohol nahradiť aj hráčov Barcelony, ako napríklad Samuela Umtitiho alebo Clementa Lengleta, ktorí klub toto leto môžu opustiť.

Denník Mundo Deportivo informuje, že Katalánci sa nakoniec rozhodli, hráča do klubu nepriviesť, a to najmä kvôli dvom hlavným dôvodom.

1. Športové výsledky
Aj napriek tomu, že Xavi chcel obrancu priviesť do svojho kádra, Barcelona ho vyhlásila za nevhodného hráča pre klub kvôli jeho profilu. Zatiaľ nie sú známe podrobné informácie, ale ukázalo sa, že Gabriel je hráč, ktorý je náchylný na chyby.

Štatisticky vzaté, obranca urobil chybu vedúcu ku gólu, pričom urobil ďalšie tri chyby, ktoré viedli k strelám. Jeho chyby sa objavili aj v ďalších prípadoch…

2. Ekonomická stránka
24-ročný obranca ma v Arsenale platnú zmluvu do roku 2025 a práve, preto by Barcelona musela stanoviť minimálne 40 miliónov eur. Samozrejme táto suma Anglickému klubu Arsenalu vôbec nemusí stačiť a Barcelona by za 24-ročného obrancu mohla zaplatiť aj oveľa vyššiu sumu.

Zdroj: barcauniversal.com
Foto: twitter.com/Statman Dave