[FOTO] Ako prebieha práca na Camp Nou

Zdieľať:

Katalánsky klub FC Barcelona v týchto dňoch aktuálne využíva prestávku v súťaži kvôli Majstrovstvám sveta v Katare na vykonanie potrebných prác na štadióne Camp Nou. Tieto prípravné práce sú potrebné na to, aby bolo možné na konci aktuálnej sezóny začať s rekonštrukčnými prácami na Camp Nou. Práce sa rozbehli na ploche Gol Sur, pretože tam budú umiestnené najdôležitejšie stroje, ako aj telekomunikačné systémy.

Čiastočná demolácia tohto tretieho poschodia, ktorá zahŕňa odstránenie hlavnej konštrukcie, umožní vybudovanie nových schodísk a únikových ciest s cieľom obnoviť využitie plôch na prvom a na druhom poschodí, ktoré nie sú ovplyvnené prácami a tým zaručuje maximálnu bezpečnosť pre všetkých fanúšikov. Týkalo sa to aj zbúrania vonkajšieho prstenca, konkrétne “držiaka”, ktorý vyčnieva nad fasádu južnej brány Gol Sur. V polovici septembra už odtiaľ žeriavom odstránili výsledkovú tabuľu videa.

Náklady vo výške 4,6 milióna eur
Tieto štyri mesiace prác budú stať približne 4,6 milióna eur, ktoré sú čerpané z vlastných zdrojov klubu, kým sa podpíše konečne financovanie Espai Barça, ktoré je naplánované v priebehu začiatku roka 2023 v januári.

Jedným z dôsledkov tejto prvej etapy prác je odstránenie sedadiel z oblasti tretej úrovne. Celkovo Katalánsky klub FC Barcelona oznámila, že sa to dotkne 3 180 socios, pre ktorých subjekt Barça bude hľadať iné lokality. Znamená to aj likvidáciu šiestich VIP boxov, ako aj sektora, kde sa zvyčajne nachádzajú fanúšikovia hosťujúcich tímov.

Predstavenstvo Katalánsko klubu FC Barcelona si pred niekoľkými mesiacmi vybralo spoločnosť Ingeniería y Arquictura Torrella e Ingenieros JG, aby riadila fázu výstavby nového štadióna, ktorý prevzala prvý návrh zrealizovaný od spoločnosti IDOM a B720. Táto nová tvár Camp Nou sa nezmení až do záverečného hvizdu, ktorý je naplánovaný na 28. mája na Camp Nou proti Malorke.

Štyria giganti túžia postaviť Espai Barçu
V priebehu minulého utorka, teda 22. septembra Katalánksy klub FC Barcelona uzavrela konečný termín pre ponuky stavebných skupín, ktoré sa usilujú o prestavbu Camp Nou a výstavbu nového projektu pod názvom Espai Barça. Projekt takéhoto rozsahu je pravdepodobne najväčší realizovaný v Barcelone od olympijských hier, ktoré sa konali v roku 1992. Vyžaduje si, aby aj veľké spoločnosti v tomto sektore spojili svoje sily. Ide o takzvanú dočasnú úniu spoločnosti (UTE). A tak sa aj stalo, pretože štyri spoločnosti predložili svoje návrhy FC Barcelona. Boli to konkrétne ponuky od: Acciona a Ferrovia (spoločne) a FCC, Vinci a Lima (taktiež spoločne). Tieto posledné tri spoločnosti idú ruka v ruke aj s ďalšími partnermi.

Definitívny výber nepadne túto stredu na zasadnutí predstavenstva FC Barcelona, ale s najväčšou pravdepodobnosťou to bude až na najbližšom zasadnutí, ktoré by sa malo uskutočniť v priebehu decembra, alebo januára. Očakáva sa, že to bude buď pred alebo počas alebo po Vianočných sviatkoch. Zámerom FC Barcelona je oznámiť víťaznú skupinu do konca roka a v januári uzavrieť financovanie Espai Barça. Zhromaždnenie partnerov povolí požičať si až do výšky 1 500 mil.

Zdroj: sport.es, fcbarca.com
Foto: sport.es 

Peter
Sledujte ma