Frankie de Jong hrá, ako keby nosil 50 kilo zemiakov na chrbte

Frankie de Jong hrá, ako keby nosil 50 kilo zemiakov na chrbte

Toto zaznelo v diskusii v holandskej televízií RTL7 medzi bývalými reprezentantmi Holandska Ronom Vlaarom a Dirk Kuytom. Vlaar tvrdí, že v Barcelone si akosi nevie nájsť svoje miesto a Kuyt, že si nevšimol ani jeden moment ( v hre proti Bayernu), kedy by si vytvoril príležitosť na strelenie gólu ( respekt. strelu vôbec).

Otázky ohľadom výkonu Frankieho si nekladú len v Barcelone. V Holandsku sa taktiež diskutuje o nepresvedčivej hre stredopoliara, ktorý mal ambície stať sa jedným z najlepších hráčov v Európe a teraz registrujeme akurát jeho stagnáciu. Bývalí reprezentanti sa priamo prihovárali Frankiemu, kde ho Kuyt prosil, aby jeho útoky boli viac transcendentné. Vlaar apeloval na to, či nie je dobré zmeniť klub, pretože nevidno žiadnu adaptáciu na hru Barcelony a hráči sa vôbec neadaptujú naňho.

„Proti Bayernu nenašiel ani jeden moment na strelu. Rád by som ho videl pokračovať, pretože je stále výborný hráčom, patrí k absolútnej európskej špičke. Všetko začína odvahou, ktorú on má a taktiež trúfalstvom vo svojej hre. Jeho predispozíciou je stála zmena hry, len čo z toho, keď si nevie nájsť pozíciu na skórovanie“. Tvrdí Kuyt.

„De Jong teraz hrá futbal, ako keby nosil na chrbte 50 kilo zemiakov. Vieme, čo môže dokázať, ale v tomto klube sa mu to nedarí. Myslím si, že teraz je niekde na úplne inom mieste. Zmena klubu? Myslím, že v klube ako Bayern by hral úplne iný futbal.“ Reagoval Vlaar.

Zdrovj: mundodeportivo.com
Foto: mundodeportivo.com