Franck Kessie môže z klubu odísť už v januári

Podľa najnovších informácii Franck Kessie je jedným z kandidátov na odchod z Barcelony. O stredopoliara sa zaujíma hneď niekoľko silných klubov.

25-ročný záložník Franck Kessie odohral za Katalánsky klub FC Barcelona 13 zápasov, no na ihrisku strávil presnejšie 485 minút. Záložník ma problém prispôsobiť sa štýlu hry Barcelony a pre Xaviho tím nie je veľmi užitočný. Práve vďaka tomuto vznikajú rôzne fámy o možnom odchode už v zimnom prestupovom období. Gerard Romero pred pár dňami informoval, že došlo k stretnutiu agenta Kessieho s Mateuom Alemanym, počas ktorého sa rozprávalo o téme hráčovej budúcnosti. Všetke správy naznačujú, že o hosťovanie 25-ročného záložníka má záujem hneď niekoľko klubov, ako napríklad dva kluby z Talianska a ďalší z Anglicka. Relevo spresnilo informáciu, že sa ma jednať údajne o Taliansky klub Miláno, alebo Neapol.

Denník Marca sa však domnieva, že Katalánci hráča nemajú v úmysle predať. Aspoň nie v tejto aktuálnej dobe. Dôvodom ma byť obmedzený počet hráčov v druhej dráhe. Xavi ma k dispozícii Sergia Busquetsa, Gaviho, Pedriho, Frenkieho de Jonga a možno aj Pabla Torreho, ktorého v tejto dobe Xavi nevyužíva. V prípade Kessieho odchodu by zranenia či karty mohli tímu spôsobiť veľké problémy. V takejto situácii by Barcelona musela získať ďalšieho stredopoliara a kvôli finančným obmedzenia by mohlo byť veľmi ťažké priviesť hráča správnej kvality. Práve vďaka tomuto ma Barcelona zaujať stanovisko, že najlepšou možnosťou je, aby hráč naďalej zostal na Camp Nou.

Foto: marca.com