Franck Ribéry: Futbalista nútený zostať môže byť frustrovaný a nahnevaný

Bývalý spoluhráč Roberta Lewandowského z Nemeckého klubu Bayernu Mníchov Franck Ribéry vysvetľuje dôvody, prečo by Poľský reprezentant mohol opustiť súčasný klub.

“V klube strávil veľa rokov. Je úplne normálne myslieť si, že je čas na zmenu. Domnievam sa a vlastne to aj s jeho slov vyplýva, že ich súrne potrebuje. Pochopte ma prosím správne: Bayern je skvelý klub, jeden z najväčších na svete, ale niekedy jednoducho chcete a potrebujete zmenu. Toto je prípad Roberta.”

“Futbalista nútený zostať môže byť frustrovaný a nahnevaný. Chcel by som nájsť riešenie, ktoré urobí radosť všetkým. Chápem klub, pretože bude veľmi ťažké nájsť nového Lewandowského. Opakujem: Hovoríme o najlepšom útočníkovi sveta za posledné roky. Takého hráča nikto dobrovoľne nepredá.”

“Barca je Barca. Iste, majú svoje problémy, ale aj, keď to nie je také silné ako pred piatimi či šiestimi rokmi, stále je skvelá. Vtedy mala úžasný tím s hráčmi, ktorí spolu hrali dlhé roky: Messi, Xavi, Iniesta, Piqué, Alves, Alba… Teraz je to iné, ale o talenty nie je núdza. Áno, ak Lewa opustí Bayern, Barcelona by bola skvelá voľba.”

O tejto aktuálnej situácii sa vyjadril aj brankár Manuel Neuer. “Myslím si, že Lewandowski má jasné koncepty a rovnako aj klub. Zmluvu má rok, takže momentálne je viazaný z Bayernom. Ak ho chce opustiť, musia prebehnúť rozhovory a potom sa klub musí rozhodnúť či má zmysel Lewa predať alebo si ho nechať. Ak ho predáte, otázka je, akú posilu máte na pozíciu útočníka? Klub mal vždy dobrý káder so špičkovým tímom, takže som si istý, že Bayern opäť urobí správne rozhodnutia.”

Foto: twitter.com/Barça Buzz