Frenkie de Jong a Martin Braithwaite sa zúčastnili predzápasového rozhovoru

Pred zajtrajším zápasom medzi FC Barcelona vs Atlético Madrid sa pred média BarçaTV postavil
24-ročný záložník Frenkie de Jong a 30-ročný útočník Martin Braithwaite, ktorý sa vracia na ihrisko po veľmi dlhej prestávke kvôli operácii kolena.

Frenkie de Jong: “Sústredíme sa na dobré momenty. Mali sme dva týždne tréningov medzi zápasmi. Myslím, že sme dobre trénovali, dobre sme sa pripravili na to čo príde a dúfam, že to ukážeme na ihrisku.”

Martin Braithwaite: “Veľmi sa teším na zápas! Bolo pre mňa ťažké byť mimo a bez podpory od fanúšikov. Ale som naspäť s tímom a teším sa, že pôjdem do zápasu a znovu stretnem fanúšikov. A tento zápas musíme vyhrať! A nie iba tento zápas, ale zvyšok zápasov – mali by sme vyhrať všetky zápasy. Keď víjdeme hrať, nemali by sme znova prehrať, mali by sme vyhrať. Ľudia musia cítiť túto túžbu z hráčov. Ale tiež od fanúšikov, keď hráme, že sme úplne jednotní. Tím to potrebuje cítiť od prvej minúty od dnes aj keď pôjdeme cez čokoľvek – pôjdeme ako zvery a fanúšikovia tiež! Takže sa veľmi teším na opätovné  prepojenie s fanúšikmi.”

Frenkie de Jong:Atletico bolo vždy ťažký protivník, sú skutočne veľmi dobré družstvo, takže to bude pre nás ťažké. Ale myslím, že sme pracovali dobre v poslednej dobe,  pripravili sa na zápas a dúfam, že v nedeľu to ukážeme ľuďom.”

Martin Braithwaite: “Bude to úžasné byť s tímom a byť znova nápomocný. Päťdesiat dní je veľa pre hráčov, a nielen pre hráčov, ale aj pre fanúšikov, nemôcť byť na štadióne je dosť veľa. Takže si myslím, že každý sa vráti späť s veľkým hladom a túžbou byť opäť na štadióne a v takomto veľkom zápase, ako teraz, ideme si len pre výhru a nič iné.”

Frenkie de Jong: “Pre nás je podstatné byť na miestach zaručujúcich priamy postup do Ligy majstrov. Mali by sme sa tam dostať a mali by sme byť do 4. miesta. Takže tento zápas je pre nás veľmi dôležitý.”

Martin Braithwaite: “Veľmi dobré podpisy a teším sa ako nám pomôžu! Vždy je dobré, keď prídu noví hráči a zvýšia súťaživosť. Je to dobré, ozdravujúce, pre konkurenciu v tíme, ktorá núti každého zlepšovať sa. Takže je to super!”

Frenkie de Jong: “Samozrejme, že sa pripravujeme, ale nemôžem teraz prezradiť čo pripravujeme…”

Zdroj: BarçaTV
Foto: twitter.com/Barça Universal

Opis fotky nie je k dispozícii.