Frenkie de Jong: Camp Nou je pre mňa najkrajší štadión na svete

Holandský záložník Frenkie de Jong, ktorý sa zdá byť jedným z kľúčových hráčov Xaviho tímu, poskytol krátky rozhovor pre TV3, kde porozprával o blížiacom sa zápase proti Realu Madrid, aktuálnej hre Barcelony a taktiež aj o svojich snoch.

“Madrid má kvalitných hráčov, hrajú tímovo a v protiútokoch sú vždy dobrí. Je ťažké ich kontrolovať, ale skúsime to. Naším cieľom je vyhrať El Clásico.”

“El Clásico je najväčší futbalový zápas, najdôležitejši pre fanúšikov Barçy, ale aj pre všetkých hráčov. Často hrá dôležitú úlohu pri rozhodovaní o tom, kto vyhrá LaLigu.”

“Ťažko sa to vysvetľuje, ale keďže som bol dieťa, ktoré vždy snívalo o tom, že bude hrať za Barçu v El Clásicu, víťazstvo ma veľmi poteší a nemôžem sa dočkať kedy si v ňom zahrám.”

“Barça bola vždy mojím vysnívaným klubom, a preto dúfam, že tu budem môcť hrať dlhé roky. V La Lige máme dobrú sezónu, v Európe to nebolo také dobré, ale robíme pokroky. Pred Realom Madrid máme veľký náskok, ale pred nami je ešte dlhá cesta.”

“Víťazstvo v lige je pre mňa z osobného hľadiska veľmi dôležité. Toto je môj štvrtý rok a ešte sme ju nevyhrali. Veľmi ju chcem vyhrať a budeme sa snažiť.”

“Dúfam, že si budem môcť zahrať na obnovenom Camp Nou. Barcelona je môj vysnívaný klub a plánujem tu zostať dlhé roky. Vyzerá to tak, že štadión bude pekný. Uvidíme, kedy to bude hotové, ale plány so štadiónom sú veľmi dobré. Camp Nou je pre mňa najkrajší štadión na svete.”

Foto: sport.es