Frenkie de Jong: Každý týždeň sme silnejší

Frekie de Jong po dnešnom zápase zodpovedal médiám na páru otázok, ktoré mu kládli.

V januári ste strelili ďalší gól. Koľko zásahov budete mať na konci sezóny?
(Smiech) To neviem. Hrám o niečo vyššie a vďaka tomu mám viac situácií na strieľanie gólov.

Vyhrali ste iba 2:1, ale boli ste oveľa lepší, ako súper. Prečo sa to neprejavilo vo výsledku?
Podľa môjho názoru sme si vytvorili dostatok príležitosti na skórovanie. Veľa sme premrhali, ale celkovo sme hrali veľmi dobre na nerovnom teréne. Veľmi nás dnešné víťazstvo teší.

Bolo pre Vás jednoduchšie zvrátiť príliv tejto hry potom, čo Rayo strelil gól?
Sme v správnom okamihu, každý týždeň sme silnejší. Musíme to využiť a hrať takto stále.

Aké dôležité je pre Vás sa dostať do štvrťfinále?
Samozrejme, je to pre nás dôležité. Chceme vyhrať každý jeden zápas až do konca sezóny, a to sa ráta aj s týmto pohárom.

V tejto sezóne si strelil 5gólov. O čom hovorí táto zmena?
V tomto hernom systéme sa cítim čoraz lepšie. Hrám vyššie, aby som mohol častejšie vystupovať do pokutového územia a dávať práve takto góly.

zdroj www.fcbarca.com
foto www.marca.com