Frenkie de Jong: Messi je najnebezpečnejší muž

25-ročný Holandský záložník Frenkie de Jong sa zúčastnil krátkeho rozhovoru pre ESPN, kde sa vyjadril o dnešnom vzájomnom zápase proti Argentíne a bývalému spoluhráčovi Lionelovi Messimu. V rozhovore pripustil, že je veľmi ťažké zastaviť Lionela Messiho, no verí v postupe svojho národného tímu.

Dominantnosť
“Musíme sa pokúsiť byť dominantní proti Argentíne, dominovať v zápase. Myslím si, že chceme dosiahnuť lepšie výsledky ako v roku 2014, pretože samozrejme chceme vyhrať.”

Vyrovnaný zápas
“Argentína je špičkový tím, ale aj my. Bude to veľmi pekný zápas, ale verím si. Myslím si, že sa na nás pozerajú rovnako, takže je to fifty-fifty.”

Lionel Messi
“Myslím si, že musíme byť lepší ako tím, ale Messi je samozrejme najnebezpečnejší muž. Poznám ho, ale neviem ako ho zastaviť [smiech]. Už 15 rokov robí rozdiel, takže neexistuje jediný spôsob, ako ho zastaviť, inak by to urobil už každý. Myslím si, že ho musíme zastaviť ako tím a to nie je úlohou jedného človeka.”

Kontakt s Messim
“Príležitostne som s nim zostal v kontakte, ale nie je to tak, že mu píšem alebo volám každý mesiac alebo týždeň.”

Zdroj: espn.nl
Foto: espn.nl